BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kur kreiptis dėl socialinės paramos?

Data

2018 03 01

Įvertinimas
0
socialinė (1).png

Pastaruoju metu Vyriausybės kanceliarijoje padaugėjo gyventojų kreipimųsi, kuriuose klausiama, kokia parama priklauso šeimoms ir vaikams? Kaip ją gauti, kur konkrečiai kreiptis?  Siekiant gyventojus papildomai informuoti apie paramos šeimai ir vaikams galimybes,  pateikiame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą informaciją:


Socialinę paramą Lietuvoje teikia šios institucijos. Naudojantis Socialinės paramos šeimai informacine sistema gyventojai elektroniniu būdu gali pateikti įvairius prašymus socialiniai paramai gauti. Valstybinę šeimų ir vaikų rėmimo sistemą sudaro dvi pagrindinės dalys:

Nepriklausomai nuo šeimos turto ir pajamų mokamos išmokos

Nepasiturintiems gyventojams teikiama parama įvertinus jų turtą ir pajamas

Svarbu:

  • Nuo 2004 m. šalyje pradėta įgyvendinti vieninga pajamų ir turto įvertinimo principu teikiamos piniginės socialinės paramos sistema, pagal kurią parama skiriama ne tik atsižvelgiant į šeimos pajamas, bet ir į turimą turtą (Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas).
  • Siekiant garantuoti socialinį saugumą vaikus auginančioms šeimoms, 2004 m. gegužės 18 d. priimtas Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymas.
  • Siekiant paremti šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, 2006 m. birželio 13 d. priimtas Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas.

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.