BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Statybos valstybinės priežiūros elektroninės paslaugos nepalieka vietos korupcijai

Data

2016 12 28

Įvertinimas
1
info statyba.png

aigiantis metams nuveikti darbai ir veiklos rodikliai vertinami visais svarbiausiais aspektais.  Vienas jų, vis dar išliekantis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) dėmesio centre, – korupcijos pasireiškimo galimybė. Kad galimybė netaptų realybe, kasmet planuojamos ir įgyvendinamos vis naujos prevencijos priemonės, tobulinamos jau esamos. Institucijos funkcijoms atlikti naudojamos informacinės sistemos leidžia ne tik didinti veiklos efektyvumą, bet ir užkirsti kelią galimoms korupcijos apraiškoms.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų VTPSI šiais metais nenustatyta. Dėl vieno statybos valstybinės priežiūros pareigūno galbūt su korupcija susijusios veiklos buvo gauta anoniminių pranešimų. Atlikus tarnybinio nusižengimo tyrimą, paprašyta ir kitų institucijų įvertinti įtarimus dėl galimos korupcijos. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Valstybinė mokesčių inspekcija atsakė, kad, nesant konkrečių faktinių duomenų apie darbuotojo galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, nėra pagrindo nei pradėti tyrimą, nei šį asmenį traukti atsakomybėn.

Siekdama išvengti korupcijos apraiškų ir sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, VTPSI ieško priemonių užtikrinti skaidresnę, efektyvesnę ir viešą VTPSI darbuotojų veiklą. Veiksmingiausia iš jų – statybos valstybinės priežiūros paslaugų teikimas nuotoliniu būdu. Šia kryptimi šiemet nuveikta bene daugiausia. Metų pradžioje pradėjusi veikti modernizuota informacinė sistema „Infostatyba“ suteikia galimybę 18 paslaugų teikti bendradarbiavimo lygiu – pateikti ir gauti statybos dokumentus, klientui tiesiogiai nekontaktuojant su tarnautoju. IS „Infostatyba“ įdiegta nauja funkcija, 2017 metais leisianti VTPSI padaliniams atsitiktiniu būdu skirstyti tikrinti pažymas apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių, deklaracijas apie statybos užbaigimą, statybos užbaigimo aktus. Gauti prašymai suteikti administracines paslaugas viename teritoriniame departamente bus per IS „Infostatyba“ paskiriami nagrinėti kitiems departamentams. Taip pat ir statybų patikrinimus inspektoriai atliks nesilaikydami teritorinio principo.

 

Aplinkos ministerijos

Komunikacijos skyrius

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.