BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautinei nykstančių rūšių dienai – renginiai Lietuvos zoologijos sode

Data

2020 05 15

Įvertinimas
1
1111_bb4ef75c7aea99953b6256400bf2bf03.jpg

Šiandien pasaulyje minimos Tarptautinės nykstančių rūšių dienos proga Lietuvos zoologijos sode Kaune prasideda visą savaitgalį vyksiantys renginiai.

Pažymint šią dieną, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad būtina išsaugoti nykstančias rūšis, kurių vis daugėja. Labai svarbus vaidmuo išsaugant retas gyvūnų rūšis tenka zoologijos sodams.

Į europinę nykstančių rūšių išsaugojimo programą yra įtraukta apie 400 gyvūnų rūšių. Kai kurie šių rūšių gyvūnai gyvena ir Lietuvos zoologijos sode. Tai Rotšildo žirafa, karčiuotieji vilkai, snieginiai leopardai ir kt. Zoologijos sodas jau kelintus metus sėkmingai dalyvauja mūsų šalyje nykstančių rūšių – balinių vėžlių, raudonpilvių kumučių, niūriaspalvio auksavabalio, didžiųjų apuokų ir lūšių – populiacijų išsaugojimo projektuose.

Beje, šiandien Lietuvos zoologijos sode bus pažymėtas ir stumbro Popkorno 10- asis gimtadienis. Kaip šis draugiškas ir žaismingas girių galiūnas bus pasveikintas, galės stebėti ir Lietuvos zoologijos sodo lankytojai.

Jie šiandien ir savaitgalį galės dalyvauti orientaciniame žaidime apie nykstančius gyvūnus.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.