BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tavo Europa, tavo balsas! Moksleiviai iš Širvintų keliauja į Briuselį

Data

2018 02 05

Įvertinimas
1
people-2557399_1280.jpg

Širvintų r. Gelvonų gimnazija yra viena iš trisdešimt trijų Europos mokyklų, kurių atstovai kovo mėnesį atvyks į Briuselį ir tiesiog išsakys Europos institucijoms savo nuomonę apie kultūros vaidmenį ateities Europoje. Jie sutelks idėjas, diskutuos ir balsuos dėl trijų pasiūlymų, kuriuos Europos institucijos įtrauks į savo politikos formavimo procesą.


Ši mokykla buvo atrinkta dalyvauti šioje iniciatyvoje elektroninės atrankos būdu gruodžio 6 d. Briuselyje.
Kiekvienai iš 28 ES valstybių narių ir 5 šalims kandidatėms (Albanijai, Makedonijai, Juodkalnijai, Serbijai ir Turkijai) atstovaus po vieną mokyklą.


Renginį „Tavo Europa, tavo balsas!“ (YEYS) organizuoja Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK), Europos lygmeniu atstovaujantis pilietinei visuomenei, ir tai yra Komiteto pagrindinis jaunimui skirtas renginys.
Vidurinių mokyklų moksleiviai paliks savo įprastas klases ir kovo 15-16 d. atvyks į Briuselį pasidalyti savo nuomonėmis, idėjomis ir kartu pasvarstyti tema Suvienijusi įvairovę. Europos kultūros ateitis ir jaunimas. Jie nagrinės šiuos klausimus:

  • Kas yra Europos kultūra: tik nacionalinių tradicijų rinkinys ar bendros vertybės, dėl kurių visi jaučiamės europiečiais?
  • Koks kultūros ir kultūrinių mainų vaidmuo moksleivių gyvenime?
  • Kaip Europos Sąjunga galėtų paskatinti kultūrą (kinas, muzika, šokis, literatūra, teatras ir kt.) ir geriau apsaugoti kultūros paveldo vietas?
  • Kokį vaidmenį galėtų atlikti kultūra atkuriant Europos regionus ir miestus?
  • Kaip šis atkūrimas galėtų suteikti naujų užimtumo galimybių jaunimui?
  • Ką gali padaryti ES ir valstybės narės, kad palengvintų šį procesą?

Šia iniciatyva EESRK siekia užtikrinti, kad formuojant ES politiką būtų atsižvelgta į jaunosios kartos nuomonę, patirtį ir idėjas.
 

Organizatorių informacija

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.