BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tbilisyje aptariami nauji Atviros Vyriausybės horizontai

Data

2018 07 18

Įvertinimas
0
37305685_10216841967260538_6059832167528136704_n.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis dalyvauja Tbilisyje dvi dienas vyksiančiame Atviros Vyriausybės partnerystės iniciatyvos dalyvių susitikime, kuriame aptariamas vykdomosios valdžios ir visuomenės pasitikėjimo didinimas, piliečiams skirtų valstybės paslaugų teikimo tobulinimas, kitos atviros vyriausybės iniciatyvos.       

„Esu tikras, kad bendras Atviros Vyriausybės partnerystės iniciatyvų aptarimas gali suteikti naujų įrankių diegiant atvirumą ir skaidrumą visame viešajame sektoriuje. Platesnis piliečių įtraukimas į sprendimų priėmimą, įsiklausymas į jų siūlymus bei idėjas, didina pasitikėjimą tarp valdžios institucijų ir visuomenės. Tai užtikrina priimamų sprendimų kokybę, visų teisėkūros procesų atvirumą“,- pabrėžė Vyriausybės kancleris A.Stončaitis. 

Vyriausybės kancleris akcentavo, kad palyginti su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje vykstantys ministrų kabineto posėdžiai yra vieni atviriausių, o priimti sprendimai – tarp labiausiai viešinamų. Vyriausybės kanceliarijoje vykstančius ministrų kabineto posėdžius galima stebėti įvairiais būdais: atvykti į posėdį, stebėti internetu.

Įgyvendinant EBPO rekomendacijas, parengta viešųjų konsultacijų metodika viešojo sektoriaus institucijoms. Lietuvos Respublikos Vyriausybė turi portalą e. pilietis, kuriame vienoje vietoje skelbiamos visos ministerijų vykdomos viešosios konsultacijos su visuomene ir jų rezultatai. Vyriausybės kanceliarija šiais metais subūrė asmenų aptarnavimo kompetencijų tinklą. Numatoma  identifikuoti asmenų aptarnavimo problemas institucijose, ieškoti bendrų problemų sprendimo būdų,  taip pat teikti pasiūlymus dėl teisės aktų tobulinimo ir dalintis gerąja asmenų aptarnavimo praktika. Lietuva taip pat yra nemažai pažengusi perkeliant į elektroninę erdvę su mokesčiais susijusias,  administracines ir savivaldos gyventojams teikiamas paslaugas.

Lietuva 2011 metais prisijungė prie Atviros Vyriausybės partnerystės programos, kuri  šiuo metu vienija 76 valstybes.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.