BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tyrimas atskleis, kaip keičiasi gyventojų požiūris į kultūros paslaugas

Data

2020 04 24

Įvertinimas
0
4729_3c861dba12a337b5d4cca6554c6c9232.jpg

Lietuvos kultūros taryba (LKT) šiemet tęsia 2014 metais Kultūros ministerijos inicijuotą Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimą. Toks tyrimas atliekamas jau trečią kartą: kaip ir 2014 m. bei 2017 m., šiais metais apklausos anketos pagrindą sudarys Europos Sąjungos mastu harmonizuotas ESSnet-Culture dalyvavimo kultūroje klausimynas.

2020 m. tyrimą įgyvendins KOG institutas. LKT iniciatyva tyrimo apimtis praplėsta ir leis kultūros vartojimą ir dalyvavimą joje palyginti tiek tarp Lietuvos regionų (apskričių), tiek tarp 6 didžiųjų Lietuvos miestų.

Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas inicijuojamas siekiant nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimo, jų prieinamumo ir aktualumo vartotojams lygį.

„Nemenkas mums šiemet tekęs iššūkis – tyrimo įgyvendinimas COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Tokia situacija apsunkina tiek apklausų vykdymą, tiek rezultatų palyginimą su ankstesnių tyrimų duomenimis. Vis dėlto būtų didelis praradimas sutrikdyti kultūros situacijos vertinimo Lietuvoje tęstinumą. Tikime, kad kartu su Lietuvos kultūros taryba bei projekto partneriu „Norstat LT“ rasime geriausius sprendimus, kurie užtikrins sklandų bei saugų projekto vykdymą dabartinėje situacijoje“, – teigė Domantas Gailius, KOG instituto įkūrėjas.

LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė taip pat atkreipia dėmesį į tyrimo aktualumą COVID-19 pandemijos kontekste. „Tikimės, kad tyrimo rezultatai leis ne tik stebėti Lietuvos gyventojų dalyvavimo kultūroje tendencijas, bet – kartu – atskleis, kaip kultūros vartojimo įpročiai, taip pat kultūros produktų ir paslaugų prieinamumas pasikeitė pandemijos metu. Šie duomenys bus naudojami ne tik vertinant investicijų efektyvumą, bet ir bus be galo svarbūs modeliuojant kultūros sektoriaus išėjimo iš dabartinės krizės scenarijus“, – teigia D. Urbanavičienė.

Tyrimo rezultatus visuomenei planuojama pristatyti 2020 m. pabaigoje.


Kultūros ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.