BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vartotojai gaus išsamesnę informaciją apie suvartotą energiją

Data

2016 12 08

Įvertinimas
0
skaiciavke saskaitos.jpg

Lapkričio 24 d. energetikos ministras Rokas Masiulis patvirtino septynis poįstatyminius aktus, papildančius Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymą.

Minėtais teisės aktais gamtinių dujų, elektros, šilumos, karšto vandens tiekėjai bus įpareigoti vartotojams teikti daugiau informacijos apie energijos suvartojimą ir skaidresnes sąskaitas.

Kartu su sąskaitomis vartotojams gamtinių dujų, elektros, šilumos ar karšto vandens tiekėjai ar operatoriai turės pateikti tuo metu galiojančias kainas bei faktinį suvartotos energijos kiekį. Vartotojui prašant, papildomai energijos tiekėjai turės pateikti ir suvartoto energijos kiekio palyginimą su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Sąskaitas ir visą su jomis susijusią informaciją vartotojai galės gauti ir elektronine forma.

Energijos tiekėjai turės informuoti vartotojus apie konsultacinius centrus, energetikos agentūras bei panašias institucijas, kurios konsultuos apie esamas energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones, teiks lyginamąsias energijos vartojimo charakteristikas ir energiją naudojančių prietaisų technines specifikacijas, padėsiančias mažinti šių prietaisų energijos sunaudojimą. Visa ši informacija turės būti aiškiai ir suprantamai pateikiama vartotojams siunčiamose sutartyse bei jų pakeitimuose, gaunamose sąskaitose, interneto svetainėse.

Klientui paprašius, nurodytam energijos paslaugų teikėjui energijos tiekėjai bei operatoriai privalės suteikti informaciją apie kliento suvartotą gamtinių dujų, elektros energijos, šilumos ar karšto vandens kiekį bei ankstesnes sąskaitas.

Dar viena informavimo priemonių grupė numato galimybę vartotojams gauti gamtinių dujų ir elektros kainų pasiūlymus, taip pat šilumos ir karšto vandens sąnaudų prognozes.

Minėtais teisės aktais yra įgyvendinamas lapkričio pradžioje Seimo priimtas Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymas, kurio nuostatos perkelia ES Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos 2012/27/ES įpareigojimus. 

Tarp įstatyme numatytų energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonių svarbią vietą užima galutinių energijos vartotojų informavimas ir švietimas apie efektyvų energijos ir energijos išteklių vartojimą.

 

Energetikos ministerijos Komunikacijos skyrius

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.