BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Veiklą pradėjo NVO taryba prie Vyriausybės

Data

2021 07 08

Įvertinimas
1
MicrosoftTeams-ihgffdmage.png

Liepos 7 d. įvyko pirmasis naujos sudėties Nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdis. Tarybą pariteto principu, lygiai atstovaujant šalims, sudaro viešojo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Tai patariamoji visuomeninė institucija prie Vyriausybės, kuri siekia spręsti trečiojo sektoriaus klausimus, sudaryti sąlygas augti pilietinei visuomenei ir plėtotis nevyriausybinėms organizacijoms.

Pirmojo posėdžio metu Nacionalinės NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė buvo išrinkta tarybos pirmininke, o Ministro Pirmininko patarėja Aistė Kairienė – tarybos pirmininko pavaduotoja. Taip pat posėdyje buvo pristatyta NVO tarybos 2019–2021 m. veikla, aptarti svarbiausi darbai teisėkūros, delegavimo ir NVO politikos srityse.

„Nevyriausybinių organizacijų įtraukimas į sprendimų priėmimą yra labai svarbus uždavinys valstybės pažangai. Su šia Vyriausybe dėsime visas pastangas dėl NVO plėtros tiek tarybos formatu, tiek įgyvendindami Vyriausybės programos darbus“, – teigia Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo, inovacijų ir NVO klausimais Aistė Kairienė.

Nacionalinės NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė teigia, kad NVO taryba yra puikus NVO valdžios sektorių bendradarbiavimo pavyzdys. „Tikiu, kad naujai patvirtinta taryba, veikianti prie Vyriausybės, svariai prisidės teikiant, kuriant ir įgyvendinant valstybei svarbius klausimus“, – sako naujoji NVO tarybos pirmininkė.

NVO taryba nuo 2014 m. iki šiol veikė prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, tad šios institucijos perkėlimas prie Vyriausybės laikomas svarbiu žingsniu palaikant nevyriausybinį sektorių. Nevyriausybinių organizacijų taryba nagrinės NVO plėtros klausimus ir teiks pasiūlymus dėl valstybės politikos, jos įgyvendinimo, kas dvejus metus atliks nevyriausybinių organizacijų veiklos Lietuvos Respublikoje vertinimą.

Daugiau informacijos apie NVO tarybos sudėtį ir veiklą: socmin.lrv.lt/lt/administracine-informacija/tarybos-ir-komisijos/nevyriausybiniu-organizaciju-taryba 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.