BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešosios konsultacijos metu įvardinti galimi mokslo ir technologijų parkų vaidmenys

Data

2017 11 23

Įvertinimas
2
mosta.png

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) surengtoje viešojoje konsultacijoje diskutuota apie tai, kokį vaidmenį šalies inovacijų ekosistemoje turėtų atlikti mokslo ir technologijų parkai (MTP). Konsultacijoje dalyvavusių parkų dalininkų ir inovacijų ekosistemos ekspertų vertinimu, pagrindinis mokslo ir technologijų parkų tikslas turėtų būti teikti paslaugas ir vykdyti funkcijas, kurios prisidėtų prie didesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei inovacijų bendruomenės kūrimo.

Kalbėdami apie galimas MTP veiklos kryptis, konsultacijos dalyviai pabrėžė, kad MTP neturėtų turėti universalaus, griežtai apibrėžto ir baigtinio paslaugų sąrašo. Dalyviams atrodė svarbu tai, jog MTP turi išlikti dinamiška, proaktyvi, lanksti ir prie esamų poreikių ir iššūkių prisitaikanti infrastruktūra.

MOSTA vadovo Ramojaus Reimerio teigimu, viešojoje konsultacijoje vadovaujantis „iš apačios į viršų“ logika buvo sukurtos prielaidos MTP koncepcijos kūrimui. Anot MOSTA vadovo, 2015 m. buvo patvirtinta atnaujinta mokslo ir technologijų parkų plėtros koncepcija, kuria buvo siekiama sukurti kryptingą šių parkų veiklos politiką,  orientuotą į didesnę pridėtinę vertę kuriančias paslaugas: žinių ir technologijų perdavimą, klasterizacijos procesų skatinimą, idėjų komercializavimą, inovatyvaus verslumo skatinimą, inovacinių ir technologinių auditų atlikimą.

„Šiuo metu vykdome mokslo ir technologijų parkų veiklos efektyvumo tyrimą, kuriuo siekiame pasakyti, ar prieš porą metų parkams nubrėžta veiklos kryptis yra sėkmingai įgyvendinama, ar pavyko parkus įgalinti Lietuvos inovacijų ekosistemos rezultatyvumui didinti, ar parkai atliepia valstybės lūkesčius ir siekius. Viešojoje konsultacijoje pateiktos įžvalgos bus įtrauktos į tyrimą bei rekomendacijas dėl parkų veiklos tobulinimo“, – teigia R. Reimeris.

Mokslo ir technologijų parkų veiklos tyrimo pagrindu LR Vyriausybei bei Ūkio ministerijai bus teikiamos rekomendacijos dėl parkų veiklos tobulinimo. Tyrimą atlieka MOSTA ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Viešojoje konsultacijoje dalyvavo mokslo ir technologijų parkų vadovai, politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovai, inovacijų politikos ekspertai.

 

Susipažinkite su viešosios konsultacijos ataskaita.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.