BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešosios konsultacijos „Savanorystė viešojo saugumo srityje“ įgyvendinimo naujienos

Data

2018 02 12

Įvertinimas
2
Untitled.png

2017 m. spalio mėn. Vidaus reikalų ministerija (toliau VRM) Policijos departamentui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pateikė viešosios konsultacijos „Savanorystė viešojo saugumo srityje“ ataskaitą ir rekomendacijas  prašydama pagal kompetenciją įvertinti  identifikuotas problemas ir rekomendacijas. Taip pat pateikti savo nuomonę dėl problemų sprendimo bei informaciją apie vykdomas, planuojamas ar siūlomas priemones rekomendacijoms įgyvendinti.

 

 Įgyvendindamas minėtas rekomendacijas ir siekdamas skatinti savanorystę, 2018 m. Policijos departamentas planuoja:

  • papildyti Lietuvos policijos generalinio komisaro 2015 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 5-V-960 patvirtintus Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatus savarankiško patruliavimo ir patruliavimo kartu su policijos pareigūnais taisyklėmis (tvarka);
  • organizuoti gerosios praktikos sklaidą tarp policijos bendruomenių pareigūnų;
  • organizuoti savivaldybėse saugios aplinkos kūrimo mokymus bendruomenėms;
  • organizuoti veiksmingiausio saugios kaimynystės projekto konkursą „Veikliausia saugios kaimynystės grupė 2018“, skatinant saugios  kaimynystės grupių veiklą;
  • organizuoti policijos rėmėjų sąskrydį.

Įgyvendindamas minėtas rekomendacijas ir siekdamas skatinti savanorystę, 2017 m. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įgyvendino:

  • 2017 m. gruodžio 14 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vykusiame pasitarime viešosios konsultacijos ataskaita ir rekomendacijos buvo pristatytos savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovams.
  • Siekdamas suaktyvinti savanorišką veiklą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išnagrinėjo teisinę bazę ir priėmė sprendimą savanorių ugniagesių veiklos organizatoriaus funkcijas pavesti ir valstybės įstaigoms –apskričių priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms: nuo 2017 m. gruodžio 1 d. atitinkamai pakeisti šių valdybų nuostatai, o valdybų vadovams skirtos užduotys pateikti vertinimus, kaip savanorystę būtų galima vystyti toliau. Iki šiol savanorių ugniagesių veiklos organizatoriaus funkcijas vykdė tik savivaldybių priešgaisrinės tarnybos.
  • pradėjo veikti telefono numeris, kuriuo paskambinęs asmuo, norintis tapti savanoriu ugniagesiu, gali gauti visą jį dominančią informaciją. Informaccija paskelbta interneto svetainėje http://www.vpgt.lt/go.php/lit/IMG/1198/45 ir parengtame prevenciniame leidinyje „Kūrenkime saugiai“).

2018 m. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas planuoja:

  • rengti renginius su vietos bendruomenėmis, propaguojančius gyventojų aktyvumą civilinės ir priešgaisrinės saugos srityje ir skatinančius savanorių ugniagesių veiklą;
  •  patobulinti teisės aktus, reglamentuojančius savanoriškos veiklos organizavimą, į šią veiklą įtraukiant valstybinę priešgaisrinę tarnybą.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.