BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Virtualus „Accessibility in Mobility“ hakatonas kviečia kurti naujoves viešajame transporte

Data

2020 05 06

Įvertinimas
0
7290_e97919b54466999569fb31aaa1de7091.png

Gegužės 15-17 dienomis įvyks „Lietuvos geležinkelių” grupės ir Transporto inovacijų centro organizuojamas 48 valandų „Accessibility in Mobility“ virtualus hakatonas. Jo tikslas – ieškoti ir rasti modernius, greitus ir inovatyvius sprendimus, kur be didelių infrastruktūros pakeitimų, daugiausiai pasitelkiant informacines technologijas modernizuoti su kelione susijusias veiklas.

„Siekiant keliones geležinkeliu pritaikyti skirtingų poreikių turintiems žmonėms, tarp jų negalią turintiems, jaunoms šeimoms su mažamečiais vaikais, vyresnio amžiaus žmonėms ir kitiems, ieškome modernių, greitų ir inovatyvių sprendimų, galinčių paversti keliones geležinkeliu visiems prieinamomis. Tikimės, jog šio hakatono dalyvių sukurti prototipai virs realiais projektais, kurie padės individualių poreikių turintiems žmonėms keliauti laisviau ir patogiau, paprasčiau pasiekti reikiamą ir aktualią informaciją“, – teigia Ilona Daugėlaitė, „Lietuvos geležinkelių“ grupės korporatyvinės veiklos departamento direktorė.

„Virtualus hakatonas tai naujo formato renginys, kviečiantis neišeinant iš namų kurti inovatyvius sprendimus. Tikiu, kad šis, naujo formato, renginys yra puiki pradžia randant netikėtus ir inovatyvius sprendimus susisiekimo sektoriuje. Tuo pačiu metu bandysime įsivertinti kaip hakatonas galėtų tapti inovatyvių viešųjų pirkimų dalimi. Europos Komisija yra parengusi rekomendacijų, tačiau Lietuvoje pavyzdžių nėra, tad puiki proga atversti naują puslapį“, – teigia Julius Norkūnas, Transporto inovacijų centro vadovas.

Hakatono metu bus sprendžiamos net 6 problemos, kurias  pateiks „Lietuvos geležinkelių“ grupė ir SĮ „Susisiekimo paslaugos”. Hakatono metu bus siekiama rasti sprendimus, kaip užtikrinti negalią turinčių žmonių transporto priemonių parkavimą, suteikti galimybę regos, klausos bei kalbos negalias turintiems be papildomos pagalbos saugiai judėti stotyje ir traukinyje, sutrumpinti pranešimo laiką apie planuojamą kelionę traukiniu negalią turintiems keleiviams, mTicket mobiliosios aplikacijos pritaikymas negalią turintiems žmonėms, individualių poreikių turinčių žmonių aptarnavimas ir pagalba mieste, maršruto planavimas mieste.

Virtualaus hakatono metu dalyvius konsultuos patyrusių mentorių komanda, o komisiją sudarys savo srities profesionalai. Taip pat, prie hakatono įgyvendinimo prisideda partneriai: Lietuvos negalios organizacijų forumas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Susisiekimo ministerija, SĮ „Susisiekimo paslaugos”, Vilniaus miesto savivaldybė, Govtech Lab (MITA iniciatyva), Vilnius Tech Park.

Planuojamas tęstinis bendradarbiavimas su hakatono laimėtojais, kurie pasiūlys geriausius greitus sprendimus. Prizus geriausioms hakatono idėjoms skiria „Lietuvos geležinkeliai“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, kurių vertė siekia 4500 eurus.

Kaip prisidėti prie „Accessibility in Mobility“?

Dalyvauti ir registruoti komandą, tapti mentoriu ar rėmėju galima apsilankius internetiniame puslapyje https://www.mobilitytech.lt/hackathon


 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.