BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visuomenė nuolat kviečiama teikti pasiūlymus viešosiose konsultacijose

Data

2022 12 28

Įvertinimas
2
computer.png

Per 2022 m. svetainėje „E. pilietis“ buvo paskelbta apie 60 viešųjų konsultacijų, kurių metu visuomenė, pilietinės organizacijos, asociacijos, verslo atstovai ir kitos suinteresuotosios šalys prisidėjo prie susitarimu grįstų sprendimų priėmimo. Per šiuos metus buvo konsultuojamasi dėl ilgalaikės priežiūros paslaugų, valstybės tarnybos pertvarkos, muziejų veiklos, asmens duomenų apsaugos teisinio reguliavimo ir kitais aktualiais klausimais. 

Rengdamos teisės aktus ar kitus svarbius sprendimus, viešąsias konsultacijas skelbė ministerijos ir Vyriausybės kanceliarija. Jų metu visuomenės buvo prašoma pateikti siūlymus elektroniniu paštu, organizuotos diskusijos, pristatymai, konsultacijų ciklai, rengtos apklausos. Visais šiais konsultavimosi būdais buvo siekiama išsiaiškinti suinteresuotų asmenų nuomonę įvairiais klausimais ir sulaukti konkrečių siūlymų bei nuomonių iš piliečių, ekspertų apie tai, kokios siūlomos priemonės ir sprendimai bus veiksmingi, kas galėtų padidinti jų veiksmingumą ir efektyvumą. 

„E. pilietis“ svetainėje galima rasti tiek šiuo metu vykdomas viešąsias konsultacijas, tiek ir planuojamas artimiausiu metu. Viešųjų konsultacijų paiešką galima vykdyti pagal ją organizuojančią įstaigą, raktinius žodžius, konsultacijos metodą, laikotarpį. Viešosios konsultacijos dėl Vyriausybės prioritetinių darbų ir didesnį poveikį turinčių teisės aktų projektų pažymėtos žodžiu „Svarbu“.

Viešosios konsultacijos rengiamos norint sužinoti visuomenės ir suinteresuotų šalių nuomonę ir pasiūlymus, kurie reikalingi sprendimams priimti. Viešųjų konsultacijų metu siekiama išsiaiškinti ir geriau suprasti galimų pakeitimų pasekmes, pasitikrinti įvardijamos problemos mastą. 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.