BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visuomenės atstovai dalyvaus vertinant notarų ir antstolių etiką

Data

2020 07 03

Įvertinimas
0
541_4007df39545d9839c5ea232644049ccf.png

Notarų ir antstolių padarytus galimus etikos pažeidimus vertins ir visuomenės atstovai. Šiandien Seimas priėmė tai reglamentuojančias Teisingumo ministerijos parengtas įstatymų pataisas. Priimti pakeitimai stiprins visuomenės pasitikėjimą šių svarbių institucijų veikla, skaidriau bus priimami garbės teismų sprendimai.

Iki šiol jų garbės teismai  iš 5 narių  buvo sudaromi tik iš tos pačios atstovų. Priėmus įstatymo pataisas numatoma, kad šių dviejų teisininkų bendruomenių garbės teismuose bus po 7 narius. Iš jų 2 – visuomenės atstovai, kuriuos pasiūlytų teisingumo ministras. Šie visuomenės atstovai būtų renkami  notarų ir antstolių suvažiavimuose iš 6 teisingumo ministro pasiūlytų kandidatų.  Šie kandidatai privalės turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, jiems bus taikomi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Be to, visi garbės teismo nariai galės dirbti dvi kadencijas iš eilės. Suvienodinamos abiejų profesijų garbės teismų kadencijos – jų trukmė ketveri metai.

Šios pataisos turėtų įsigalioti nuo š. m. rugpjūčio 1 d.

Visuomenės atstovai jau seniai yra deleguojami į Teisėjų garbės teismą ir Prokurorų etikos komisiją.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.