BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vykdoma viešoji konsultacija dėl mokslo ir technologijų parkų ateities

Data

2017 11 13

Įvertinimas
3
Picture1.png

Lapkričio 15 d. vyks Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) rengiama viešoji konsultacija dėl mokslo ir technologijų parkų ateities Lietuvos inovacijų ekosistemoje. Viešosios konsultacijos (vizijos formavimo diskusijos) metu bus siekiama parengti pradinę, turimais duomenimis ir informacija grįstą, mokslo ir technologijų parkų veiklos koncepciją. Konsultacijos metu ekspertų išsakytos įžvalgos padės realiai įvertinti esamą situaciją ir bus įtrauktos į šiuo metu atliekamą šių parkų veiklos tyrimą bei rekomendacijas dėl parkų veiklos.

„Viena vertus, Lietuvos mokslo ir technologijų parkų veikla vertinama jau daugiau nei 10 metų, akcentuojamos tos pačios problemos dėl parkų efektyvumo, tęstinumo, rezultatyvumo. Iš kitos pusės, išsamios parkų veiklos studijos nėra atliekamos nuo 2011 m., todėl negalime argumentuotai pasakyti kokį vaidmenį Lietuvos inovacijų ekosistemoje užima šie parkai“, – sako MOSTA vadovas Ramojus Reimeris.

Anot MOSTA vadovo, 2015 m. buvo patvirtinta atnaujinta mokslo ir technologijų parkų plėtros koncepcija, kuria buvo siekiama sukurti kryptingą šių parkų veiklos politiką,  orientuotą į didesnę pridėtinę vertę kuriančias paslaugas: žinių ir technologijų perdavimą, klasterizacijos procesų skatinimą, idėjų komercializavimą, inovatyvaus verslumo skatinimą, inovacinių ir technologinių auditų atlikimą. „Vykdydami mokslo ir technologijų parkų veiklos efektyvumo tyrimą siekiame pasakyti, ar prieš porą metų parkams nubrėžta veiklos kryptis yra sėkmingai įgyvendinama, ar pavyko parkus įgalinti Lietuvos inovacijų ekosistemos rezultatyvumui didinti, ar parkai atliepia valstybės lūkesčius ir siekius“, – teigia R. Reimeris.

Mokslo ir technologijų parkų veiklos tyrimo pagrindu LR Vyriausybei bei Ūkio ministerijai bus teikiamos rekomendacijos dėl parkų veiklos tobulinimo. Tyrimą atlieka MOSTA ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Viešojoje konsultacijoje dalyvaus mokslo ir technologijų parkų vadovai, politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovai, inovacijų politikos ekspertai.

MOSTA informacija

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.