BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė sutinka, kad akcizai alkoholiniams gėrimams būtų didinami

Data

2016 12 14

Įvertinimas
0
monetu kruvele.jpg

Vyriausybė pritarė Seimo narių pateiktiems Akcizų įstatymo siūlymams nuo kitų metų kovo svariai didinti visiems alkoholiniams gėrimams taikomus akcizų tarifus. Šie pakeitimai turėtų leisti efektyviai mažinti alkoholio vartojimą, gerinti kriminogeninę situaciją. Be to, turėtų sumažinti valstybės išlaidas, patiriamas dėl alkoholio vartojimo ir jo sukeliamų pasekmių sveikatai.

Nuo ateinančių metų kovo 1 d. akcizų tarifai alui, vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams turėtų didėti apie 111 proc., etilo alkoholiui – apie 5 proc. 

Vien dėl akcizų tarifų padidinimo pusė litro alaus galėtų brangti apie 14 euro centų, vynas ir kiti fermentuoti gėrimai (iki 8,5 laipsnių stiprumo) – apie 21 euro centą, stipresni nei 8,5 laipsnių vynas ir kiti fermentuoti gėrimai – apie 53 euro centus. Mažiausiai brangtų stiprieji gėrimai - apie 16 euro centų už pusę litro.  

Skaičiuojama, kad dėl to valstybės biudžetas 2017 metais turėtų gauti apie 45 mln. eurų papildomų pajamų. Numatyta, kad akcizų tarifai alkoholiniams gėrimams iki 2020 metų augs kasmet. 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.