BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo skelbti karantiną visoje šalyje

Data

2020 11 04

Įvertinimas
0
karantinas.jpg

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo Vyriausybei skelbti visuotinį karantiną.

„Matydami augantį užsikrėtusiųjų skaičių, išklausę mokslininkų, gydytojų ekspertų argumentų, siūlome Vyriausybei skelbti karantiną visoje šalyje. Tikimasi, kad šis sprendimas padės sumažinti COVID-19 (koronaviruso) plitimą Lietuvoje ir suvaldyti situaciją“, – teigia VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pritarus Vyriausybei, visuotinis karantinas turėtų įsigalioti nuo lapkričio 7 d., t. y. nuo šio šeštadienio. Planuojama, kad jis truks mažiausiai 3 savaites ir kad bus numatyti ribojimai, susiję su tam tikrų įstaigų uždarymu arba veiklos apribojimu.

Be to, VESK pavedė Policijos departamentui, Valstybės sienos apsaugos bei kitoms tarnyboms, kurių veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, pagal kompetenciją, kai įsigalios karantino režimas, užtikrinti sustiprintą karantino režimo priemonių kontrolę ir visuomenės saugumą.

„Tarnybų vadovų pagrindinė užduotis – aprūpinti pareigūnus maksimaliai apsaugos priemonėmis, kas nuosekliai yra daroma, o pareigūnai turės užtikrinti mūsų visų saugumą. Nuo pavasario jie dirba sustiprintos parengties režimu“, – teigia VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Taip pat VESK siūlo Vyriausybei numatyti, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas galėtų paskirti asmens sveikatos priežiūros įstaigų koordinatorių, kad jis koordinuotų šių įstaigų veiklą karantino metu. Sprendimą dėl to priimtų sveikatos apsaugos ministras, o pagrindinė asmens sveikatos priežiūros įstaigų koordinatoriaus užduotis būtų greitai ir sklandžiai organizuoti darbą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.