BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose – paroda „Žydų kultūra ir gyvenimas Rytų Europoje“

Data

2015 09 17

Įvertinimas
0
20150917_132502.jpg

Vyriausybės rūmuose rugsėjo 16 – 25 dienomis vyks paroda, skirta žydų kultūrai ir gyvenimui Rytų Europoje. 

Parodos iniciatorius Žydų kultūros tyrimų institutas JIVO (institutas JIVO) nuo įkūrimo dienos surinko tūkstančius plakatų, atspindinčių Rytų Europos žydų veiklos ir interesų įvairovę. Plakatų temos – nuo visuomenės švietimo, sveikatos klausimų iki politikos, spektaklių.

Parodoje taip pat pristatoma vieno iš instituto  JIVO organizatorių daktaro Cemacho Šabado (1864 – 1935 m.) veikla.

C. Šabadas aktyviai rūpinosi labdara, nemokamai gydė neturtingus vilniečius –  žmonės kūrė legendas apie jo gerumą. C. Šabadas tapo rusų rašytojo Kornejaus Čiukovskio pasakos herojaus daktaro Aiskaudos prototipu. Ypač dideli jo nuopelnai – medicinos ir higienos mokslinei literatūrai jidiš kalba.

Institutas JIVO Vilniuje buvo įsteigtas dar 1925 metais, siekiant dokumentuose užfiksuoti ir įamžinti žydų kultūrą ir gyvenimą Rytų Europoje.  Rinkdamas eksponatus institutas JIVO aktyviai bendradarbiavo su daugybe rinkėjų, vadinamųjų zamlerių (jidiš k. zamlers) iš visos Rytų Europos.

Aplankyti parodą galite iš anksto užsiregistravę telefonu (8 5) 266 3711.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.