BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patvirtintas 2024-2025 m. Atviros Vyriausybės planas

Data

2023 09 13

Įvertinimas
2

 

MicrosoftTeams-image (17).png

Vakar, rugsėjo 12 d., Ministerijų atstovų pasitarime buvo pritarta 2024-2025 m. Atviros Vyriausybės planui. Šis planas ruošiamas jau šeštą kartą kaip vienas iš įsipareigojimų dalyvaujant tarptautinėje Atviros Vyriausybės partnerystės bendruomenėje (angl. Open Government Partnership). Plane pasiūlytais veiksmais bus siekiama stiprinti bendradarbiavimo ir partnerystės kultūrą tarp valdžios institucijų ir gyventojų, - vieną iš ypač svarbių aspektų, suteikiančių daugiau stabilumo ir stiprinančių demokratijos pamatus valstybėje.    

2024-2025 m. Atviros Vyriausybės planas pradėtas ruošti dar 2023 m. vasario mėn., subūrus Atviros Vyriausybės darbo grupę. Į darbo grupę buvo pakviesti NVO, verslo, valstybinių institucijų ir įstaigų atstovai bei viešojo valdymo srities ekspertai. Darbo grupės narių sutarimu buvo atrinktos trys pagrindinės problemos, kurių sprendimų buvo ieškota plano rengimo metu. Darbo grupės nariai bei kiti organizacijų ir institucijų atstovai kviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir viešosiose konsultacijose. Viso procese dalyvavo beveik 50 ekspertų.  

Darbo grupės nariai į planą pasiūlė įtraukti tris veiksmus. Veiksmų įgyvendinimas buvo išplėtotas kartu su įgyvendinančiomis institucijomis:   

Išgryninti teisėkūros procesą priimant įstaigos bei Vyriausybės lygmens sprendimus ir sukurti bendrą teisėkūros stebėsenos sistemą. Atsakingos įstaigos – Teisingumo ministerija ir Vyriausybės kanceliarija. 

Formuoti į klientą orientuotą požiūrį ir juo grįstas dialogo praktikas viešajame sektoriuje. Atsakingos įstaigos – Viešojo valdymo agentūra, Vyriausybės kanceliarija ir Vidaus reikalų ministerija.  

Sukurti sąlygas ir užtikrinti bendrakūrybos proceso plėtrą. Atsakinga įstaiga – Vyriausybės kanceliarija.  

Plano veiksmai prisidės siekiant 2021-20230 m. Nacionaliniame pažangos plane numatyto tikslo tobulinti viešojo valdymo sistemą bei didinti jos efektyvumą ir atvirumą. Be to, įgyvendinant veiksmus siekiama pokyčių ne tik valstybės, bet ir savivaldos lygmenyje. Planas bus skelbiamas Atviros Vyriausybės partnerystės bendruomenėje, o jo įgyvendinimą stebės Atviros Vyriausybės darbo grupė bei nepriklausomi vertintojai.   

Daugiau apie 2024-2025 m. Atviros Vyriausybės planą galima rasti čia.   

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Mantas Miezinskas
  Prieš 1 mėn.

  Del konsultacijos

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.